Nav viegli atrast īsto ceļu, ja ir vēlēšanās stiprināt vēdera muskuļus, un iegūt stingru un veselīgu figūru. Patiesībā, ja neesi pietiekami uzmanīga, rezultātu trūkums būtu mazākais par ko uztraukties. Var arī gūt savainojumu, kas pieliks punktu taviem treniņiem. Šeit Breda Šēnfelda sniegtie eksperta padomi ļaus rast īsto pieeju, lai tiktu pie fantastiskas vēdera preses.

Par nevienu citu muskuļu grupu nav izplatīts tik daudz mītu, kā par vēdera presi, eDiets.com skaidro Šēnfelds, norādot, ka lielākā daļa cilvēku vēdera muskuļus trenē nepareizi, vai arī dara to pārāk bieži.

Ir četri galveni mīti, kas rada nepareizu priekšstatu par to, kā trenēt vēdera muskuļus:

1.mīts: Vēdera preses treniņi padarīs tavu vēderu plakanu
Nav iespējams vienu ķermeņa laukumu atbrīvot no taukiem. Kad trenējies, tauki pazūd no visām ķermeņa daļām. Vēdera preses treniņos patērējas ļoti maz kaloriju. Ja vēlies dedzināt kalorijas, tam ir citi daudz piemērotāki vingrinājumi. Preses treniņi attīstīs zemādas muskuļus, taču, ja tos segs tauku slānis, tos neredzēsi ne pati, ne arī kāds cits.

2.mīts: Augšējie un apakšējie vēdera preses muskuļi ir nošķirtivieni no otriem
Vēdera prese ir viena gara muskuļu rinda. Tie nav atdalīti.Jebkurā vingrinājumā ir iesaistīti gan augšējie, gan apakšējie vēdera preses muskuļi. Veicot specifiskus vingrinājumus ir iespējams likt uzsvaru uz augšējiem vai apakšējiem muskuļiem. Lai vairāk trenētu vēdera preses augšējo daļu, veic saraušanās - izstiepšanās vingrinājumus, kuros krūtis tuvojas iegurnim. Lai vairāk attīstītu vēdera apakšējos muskuļus, nepieciešami vingrinājumi, kuros iegurnis tuvojas krūškurvim.

3.mīts: Labu rezultātu sasniegšanai jātrenējas katru dienu
Šādam pieņēmumam nav pamata. Tev katru dienu nav jātrenē bicepsi, un vēdera muskulatūrā ir gandrīz tāda pati "ātro" un "lēno"muskuļu šķiedru attiecība. Ja trenēsies katru dienu, rezultāti aizkavēsies. Muskuļi attīstās miera stāvoklī. Ja tu trenējies katru dienu, tu plēs savus muskuļus. Optimālu rezultātu sasniegšanai vislabākais ir ļaut muskuļiem atpūsties 48 stundas līdz nākamajam treniņam.

4.mīts: Saraušanās vingrinājumos rokas ir jātur aiz galvas
Kad tu turi rokas aiz galvas un saraujies, refleksīvi tiek vilkti kakla muskuļi. Tas rada lielākas briesmas iedzīvoties kakla muskuļu sastiepumā, it īpaši vingrinājuma beigās, kad jau jūties pagurusi un mēģini izdarīt vēl pāris pēdējās kustības. Labākais būtu turēt rokas aiz krūškurvja vai pielikt dūres ausīm.

Vēdera muskuļu treniņam nav nepieciešams papildu laiks. Pietiks ar tām nodarbībām, ko atvēli sev, lai būtu formā, un veselīgu diētu.

Nav iespējams gūt atbilstošus rezultātus, ja nav īstā treniņu grafika, norāda Šēnfelds. Treniņu plāna trūkums kavē labu rezultātu parādīšanos, jo tādā gadījumā var pārcensties. Ja ir izvēlēts pareizais nodarbību ritms, vēdera muskuļi attīstās ļoti strauji. Šēnfelds uzsver, ka pirms tikt pie superseksīga vēdera vispirms ir jātiek galā ar muskuļus sedzošo tauku slāni. Lai to panāktu,jāievēro divas galvenās lietas - labs uzturs un regulāras fiziskas aktivitātes. Bez pareiza uztura darba rezultāti nebūs redzami.

Kā papildus aktivitāti tauku dedzināšanā Šēnfelds iesaka aerobiku. Tauku nodegšanu paātrinās veselīga diēta kopā ar sirdistiprinošiem vingrinājumiem.

Šajā rakstā Šēnfelds piedāvā vēdera preses vingrinājumus no grāmatas "Izskatieties lieliski kaili". Viņš iesaka veikt trīsvingrinājumus kā vienu lielu kompleksu. Vingrinājumu, kur jāaizsniedzas līdz kāju pirkstgaliem, atkārto 15-20 reižu. Bez atpūtas izdari 15-20 reizes atmugurisku atliekšanos un liekšanos 15-20 reizes. Atpūties 30sekundes un tad atkārto kompleksu vēl divas reizes.