Šīs skolas savās valstīs jau sen ir plaši pazīstamas. Tās neskar pastāvīgas reformas vai negaidītas mācību plānu izmaiņas, jo bērnu izglītošanas kvalitāte un metodikas efektivitāte ir izgājusi laika pārbaudi, ko var apliecināt tūkstošiem absolventu, kuru bērni un mazbērni pēc tam mācās tajās pašās skolās. Mūsdienās šīs skolas ir progresīvas mācību iestādes ar lielisku infrastruktūru un materiāli tehnisko bāzi, kā arī jaunākajām zinātnes tehnoloģijām, prasmīgiem pasniedzējiem un visu nepieciešamo sportam un citiem ārpusklases pasākumiem. Skolēnus šeit "nebaro ar karotīti" un neapmāca tikai un vienīgi eksāmenu dēļ, jo šādu skolu galvenais uzdevums ir motivēt katru skolēnu, lai attīstītu viņa ziņkāri un vēlmi pašam mācīties.

Lielbritānijā ir daudz skolu, kuru vēsture aizsākusies jau pirms vairāk nekā 300 gadiem, tāpēc mūsu skolēniem ir iespēja mācīties tajās pašās klasēs, kur reiz atradušies angļu premjerministri vai visā pasaulē pazīstami rakstnieki.

Sevišķi jāizceļ Gordonstoun skola, kurā mācījušies jau trīs karaliskā ģimenes paaudžu pārstāvji, tai skaitā Edinburgas hercogs princis Filips (karalienes Elizabetes II vīrs), princis Endrjū un princis Edvards. Skolas absolventu vidū ir 19 locekļi no Eiropas karaliskajām ģimenēm, kā arī daudzi pazīstami rakstnieki, aktieri, politiķi un sportisti. Skola atrodas Skotijā, Moras apgabalā. Izstādē Rīgā būs iespēja iepazīties ar šīs unikālās skolas direktoru un uzzināt, kas šo skolu padara tik īpašu.

Skolas Queen's College moto latīņu valodā ir "Non scholae sed vitae discimus" ("Mēs mācāmies dzīvei, nevis skolai"). Šo devīzi būtībā sev piemēro lielākā daļa angļu internātskolu, jo nodarbības tiek uzskatītas tikai par vienu daļu no mācību un audzināšanas procesa. Liela uzmanība tiek veltīta ārpusklases aktivitātēm, kuru laikā tiek attīstīti dažādi talanti un spējas, kurus grūti veidot, sēžot skolas solā. Šajās skolās ir ne tikai mācību telpas, bet arī deju un teātra studijas, mūzikas departamenti, mākslas studijas un neierobežotas iespējas nodarboties ar sportu.

Topošajiem politiķiem un diplomātiem ir lieliska iespēja attīstīt savas runas spējas ANO spēlē vai debašu klubos. Skolēni aktīvi piedalās Duke of Edinburgh Award programmā, kas palīdz attīstīt līdera dotības, iemāca strādāt komandā un atrast izeju nestandarta situācijās. Pateicoties šai programmai, skolēni iet pārgājienos un piedalās brīvprātīgo darbā.

Lielākā daļa privātskolu absolventu mācības turpina pasaules labākajās universitātēs. Piemēram, šogad 21 Concord College absolvents iestājās Oksfordā vai Kembridžā, bet 16 skolēni – London School of Economics.

Lai gan mēs esam vairāk pieraduši pie jauktajām skolām, kur mācās gan zēni, gan meitenes, Anglijā vēl joprojām ir skolas, kurās tiek pieņemti tikai viena dzimuma skolēni. Šīm skolām vienmēr ir ļoti sena vēsture, kā arī daudzas tradīcijas, kuru saknes meklējamas tālā pagātnē. Mūsdienās pašas elitārākās skolas, kas aizņem augstākās vietas skolu reitingos, ir tieši šāda tipa. Izstādē Rīgā ieradīsies meiteņu skolas Badminton pārstāvji. Septiņas šīs skolas beidzējas šogad iestājās Oksfordā vai Kembridžā.

Skolas mēdz būt selektīvas un mazāk selektīvas. Tādās skolās kā Badminton, Clifton College un Kingswood iestājpārbaudījumi jāraksta katrā priekšmetā, ko skolēns vēlas apgūt. Daudzās citās skolās testēta tiek tikai matemātika un angļu valoda.

14. oktobrī Rīgā būs pārstāvētas šādas skolas:

Badminton School, Bishop's Stortford College, Clifton College, Kingswood School, Wycliffe College, Dover College, Concord College, Gordonstoun, Queen's College, Cardiff Sixth Form College, Abbey DLD Group of Colleges, King's Ely, Lomond School, Taunton School, LVS Ascot, Rossall School, King's College Saint Michael's, Earlscliffe College, Ashbourne College, D'Overbroeck's, The Royal Masonic School for Girls, Sherborne, Moreton Hall School, Stamford Endowed Schools.

Ja vēlaties uzzināt, kā iestāties kā iestāties kādā no šīm skolām, kādus testus nepieciešams kārtot, cik maksā mācības un kādas ir stipendiju iespējas, jums ir unikāla iespēja iegūt šo informāciju no skolas pārstāvjiem izstādē "Days of International Education", kura notiks sestdien, 14. oktobrī viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" konferenču centrā.

Lēmums sūtīt bērnu mācīties uz ārzemēm ir atbildīgs solis, tāpēc skolas vai koledžas izvēlei jāpievēršas ļoti nopietni. Uz tikšanos izstādē!

Starptautiskās izglītības diena 14. oktobrī Rīgā
Izstādes norises vieta: viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" konferenču centrs Elizabetes ielā 55

Izstādes darba laiks: 10.00 – 17.00
Ieeja bez maksas
Sīkāka informācija un dalībnieku saraksts:
www.balticcouncil.lv

Izstādes rīkotāji – jūsu konsultanti ārzemju izglītības pasaulē

"Baltic Council for International Education"
Ģertrūdes ielā, 33/35, Rīga t. 67317627
info@balticcouncil.org
www.balticcouncil.lv


Izglītības aģentūra "Meridian Group"
Ģertrūdes ielā, 33/35, Rīga t. 67311610
Kuldīgas ielā, 17, Ventspils, t. 636 07870
info@meridian.lv
www.meridian.lv