Vecpiebalgas novada kultūras, mūzikas un mākslas nedēļas atklāšana notika 2012. gada 9. jūlijā plkst. 17.00 pie Vecpiebalgas muižas Inešu pagastā.

Septiņās dienās visos piecos Vecpiebalgas novada pagastos notiks plaša kultūras pasākumu programma, kas sniegs iespēju ikvienam atklāt, izzināt Latvijas kultūrvēsturē atpazīstamākā novada unikalitāti, sola organizatori.

"Jūlijs ir laiks, kad slavenās Vecpiebalgas ūdensrozes rotājas pašā plaukumā, kad saules lēkti un rieti aiz gleznainajiem ezeriem ir viskrāšņākie un novada ļaužu viesmīlība nemainīgi sirsnīga. Aicinām atklāt Vecpiebalgu no jauna izstādēs, Vecpiebalgas amatiermākslas un Latvijas profesionālo aktieru, mākslinieku, mūziķu un kolektīvu koncertos, kā arī Jāņa Lūsēna un Ingunas Baueres lieluzvedumā "Ja tik mīļa ielūgšana..." gleznainā Alauksta ezera krastā, vēsturisko Imantdienu "Mērnieku laiku" estrādē," raksta muzikālā teātra "Ars Nova" pārstāvji.

Katra nedēļas diena sniegs iespēju iepazīties ar vienu no Vecpiebalgas novada pagastiem, sākot ar atklāšanas dienu 9. jūlijā Vecpiebalgas muižā Inešu pagastā, kur atrodas slavenā Piebalgas porcelāna fabrika un septiņsalu Inesis.

10. jūlijā Dzērbenes pagasta dienas kulminācija tiks sagaidīta lāpu gaismā. Dzērbenes pilī notiks Valsts kamerorķestra "Simfonietta Rīga" mūziķu grupas koncerts.

11. jūlijā Vecpiebalgā ielūgs Kārlis Skalbe. Pēc radošas dienas Skalbes mājās, saules rietā plkst. 21.00 pie Kārļa Skalbes muzeja "Saulrieti" izskanēs Jāņa Lūsēna koncertprogramma "Zelta sirds", tajā piedalīsies Liepājas zvanu ansamblis "Campanella", Zigfrīds Muktupāvels un Jānis Lūsēns.

Uz Kaives pagastu visi aicināti doties 12. jūlijā padomju laika automobiļos! Bet vakarā uz kaimiņu novadu Jaunpiebalgu, kur Emīla Dārziņa un Jāņa Sudrabkalna muzeja "Jāņaskola" pagalmā Emīla Dārziņa dziesmas dziedās Ingus Pētersons, pie klavierēm Ventis Zilberts.

Taurenes pagasta diena 13. jūlijā būs īsta Slātaviešu tirgus diena ar novada pašdarbības kolektīvu koncertu un zaļumballi noslēgumā.

Saiešanas nedēļas lielā diena, sestdiena, 14. jūlijs aizritēs Brāļu Kaudzīšu muzejā "Kalna Kaibēni" ar slavenāko piebaldzēnu Ķenča un Pāvula piedalīšanos. Ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties sarunā ar rakstnieci Ingunu Baueri un psihoterapeitu Viesturu Rudzīti.

Vakarā Alauksta estrādē noritēs nebijis notikums, neparastas satikšanās dzīvē un uz lielās skatuves! Izskanēs muzikāls lieluzvedums "Ja tik mīļa ielūgšana..."- melodisku dziesmu caurvīta labestīga humora pilna mistērija septiņās ainās par Vecpiebalgas tēmu, kuru izspēlēs Latvijas teātru aktieri kopā ar novada pašdarbniekiem.

Iestudējuma režisors - Varis Brasla, librets - Inguna Bauere, mūzika - Jānis Lūsēns. Lomās- Ģirts Ķesteris, Andris Keišs, Ivars Puga, Gundars Grasbergs, Aigars Vilims, Uldis Anže, Ivo Martinsons, Dace Eversa, Inese Ramute, Baiba Neja, Kristaps Rasims, Ilona Muižniece, Mārtiņš Meiers un Mārtiņš Liepa.

Vakara noslēgumā - tautas sadziedāšanās un zaļumballe.

Nedēļa noslēgsies 15. jūlijā Vecpiebalgas ev. lut. baznīcā ar Dievkalpojumu un Jāņa Lūsēna dziesmu ciklu Kristīnes Zadovskas izpildījumā un komponistu pie ērģelēm.

Uz brīvdabas koncertiem muzejos skatītāji aicināti ierasties ar saviem saliekamajiem krēsliem vai citiem rīkiem sēdēšanai.

Pasākumu biļešu cenas:
11. jūlijs plkst.21.00 koncertprogramma "Zelta sirds" - 2 lati.
12. jūlijs plkst.21.00 Emīla Dārziņa dziesmu koncerts - 2 lati
14. jūlijs plkst.20.00 Ingunas Baueres un Jāņa Lūsēna muzikāls lieluzvedums "Ja tik mīļa ielūgšana..." un zaļumballe - 2 lati.
Biļete uz visiem koncertiem un uzvedumu – 5 lati.

Biļetes uz Vecpiebalgas kultūras nedēļas pasākumiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un pasākumu norises vietās.